APPLA - Association for the Promotion of Polish Language Abroad (Stowarzyszenie Promocji Języka Polskiego za Granicą)
Language: pl | eng

Aktualności

<<< Poprzednia strona

Międzynarodowa współpraca w ramach projektu Planting Languages - Seeds of Success
01 października 2019

Planting Languages - Seeds od Success to dwuletni projekt międzynardowowy współfinansowany ze środków Programu Erasmus+ Unii Europejskiej. W trakcie trwania projektu APPLA, we współpracy z organzacjami z Belgii, Holandii, Cypru i Francji będzie opracowywać materiały, prowadzić warsztaty i konsultacje, które wspomagać będą rozwój i podtrzymanie wielojęzyczności w rodzinach posługujących się na codzień więcej niż jednym językiem.

Więcej o projekcie (w języku angielskim).
Poradniki z serii "Dwujęzyczność w praktyce"
7 stycznia 2019

W oddzielnej sekcji naszej strony udostępnilismy właśnie dwa poradniki przygotowane przez APPLA przy wsparciu Ministerstwa Spraw Zagranicznych: "Dwujęzyczność w pytaniach i odpowiedziach" i "Jak uczyć dziecko czytać i pisać po polsku". Mamy nadzieję, że pomogą one zarówno rodzicom, jak i nauczycielom na emigracji we wprowadzeniu dzieci w świat języka polskiego, i że zechcecie dzielić się tymi poradnikami m.in. za pośrednictwem mediów społecznościowych. Zapraszamy do lektury!


"W co się bawić", Londyn, Polski Ośrodek Społeczno-Kulturalny
15 września 2018

30 września w siedzibie POSK w Londynie pod hasłem "W co się bawić" odbędzie się cykl spotkań, zajęć i warsztatów adresowanych do rodziców i nauczycieli dzieci polskich i polskiego pochodzenia wychowywanych w Wielkiej Brytanii. Celem wydarzenia jest ukazanie zalet dwujęzyczności oraz zaprezentowanie atrakcyjnych metod nauki języka polskiego i zabaw edukacyjnych rozwijających jego znajomość.

Wśród zaproszonych prelegentów znaleźli się językoznawcy, psycholodzy i nauczyciele pracujący na co dzień z dziećmi dwujęzycznymi.
Organizatorami spotkania są Polska Macierz Szkolna w Wielkiej Brytanii i Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”.

Więcej informacji o wydarzeniu znaleźć można na stronie Polskiej Macierzy Szkolnej.

Konferencja "Polish Britain: Multilingualism and Diaspora Community" na Uniwersytecie w Cambridge
20 lutego 2018

9 lutego 2018 r. w Sidney Sussex College na Uniwersytecie w Cambridge odbyła się konferencja poświęcona wielojęzyczności brytyjskiej Polonii. Było to największe wydarzenie poświęcone temu zagadnieniu spośród organizowanych do tej pory na Wyspach. Naukowcy z różnych ośrodków akademickich z Wielkiej Brytanii i Polski oraz działacze środowisk polonijnych zebrali się, by podzielić się z zebranymi obserwacjami, wnioskami i sugestiami. Nasze Stowarzyszenie reprezentowała Dr Anna Martowicz.

Zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z pełnym programem konferencji.


Badania nad dwujęzycznością dorosłych
16 lutego 2018

Wraz z naukowcami z Uniwersytetu w Edynburgu i Uniwersytetu Jagiellońskiego zapraszamy do udziału w badaniach, które pomogą nam lepiej zrozumieć dwujęzyczność. Poszukujemy osób urodzonych i wychowanych w Polsce, które swobodnie posługują się językiem polskim i angielskim, mają pomiędzy 25 i 55 lat i mieszkają w Wielkiej Brytanii. Badania przeprowadzane będą w Edynburgu, a dla uczestników przygotowano atrakcyjne nagrody i niespodzianki. Więcej informacji znaleźć można na www.polskinaemigracji.pl.

Festiwal Piosenki Aplauz 2018
22 stycznia 2018

APPLA, wraz z Wydziałem Konsularnym Ambasady RP w Londynie i Polska Macierzą Szkolną, objęła patronatem honorowym tegoroczną edycję Festiwalu Piosenki Aplauz skierowanego do dzieci i młodzieży polskiego pochodzenia z terenu Wielkiej Brytanii.Celem Festiwalu jest promocja polskiej kultury i piosenki, a także kształtowanie i promowanie wokalnych talentów. Festiwal odbędzie się w dniach 5-7 maja w Peterborough. Zgłoszenia solistów, duetów, zespołów wokalnych bądź wokalno-instrumentalnych przyjmowane są do 14 kwietnia 2018.

Obecność na Festiwalu potwierdziły znane osobowości polskiej sceny muzycznej, Elżbieta Biskup – ekspert w nauczaniu estradowego śpiewu solowego, Paweł Harańczyk – pianista, kompozytor i aranżer, a także jedna z najpopularniejszych polskich wokalistek – Anna Wyszkoni.

Organizatorem wydarzenia jest Polskie Ognisko Muzyczne w Peterborough, Radio Star - Twoje Radio Na Wyspach oraz Centrum Kultury Polskiej w Peterborough.

Szczegóły dotyczące wydarzenia i zgłoszeń znaleźć można na stronie www.aplauzfestiwal.co.uk. Zapraszamy serdecznie!Wywiad poświęcony dwujęzczności na antenie Radia Star
21 stycznia 2018

W poniedziałek, 22 stycznia, po godzinie 16:00 dyrektor APPLA, dr Anna Martowicz, gościć będzie na antenie Radia Star w programie Gosi Prochal „Przepis Na Życie Radia Star” w wywiadzie poświęconym zagadnieniom dwujęzyczności.

Następna strona >>>

NASZE PROJEKTY

Kleks_button

Podaruj_logo

Kleks_button

Kleks_button

Kleks_button


Copyright © 2022 Appla.org
APPLA is a registered charity (SCIO) with charity number SC045911

Polityka prywatności/Privacy policy